هتل شناور
هتل شناورشرکت معماری روسی "رمی استدیو" طرح ساخت زیست کره ای را ارائه داده است که می تواند بر روی آب نیز معلق شده و دربرابر شرایط دشوار و متغیر اقیانوسی و زمینی، کاملا مقاوم باشد...


اگر میخواهید بیشتر بدانید، به ادامه مطلب مرجعه کنید

   این هتل-کشتی به گونه ای طراحی شده تا بتواند در برابر طوفان ها، امواج جزرومدی و بالا رفتن سطح آب اقیانوس ها در کنار پدیده های مخربی از قبیل زلزله و دیگر فجایع طبیعی از خود مقاومت نشان دهد.

   این هتل می تواند برروی آب نیز شناور شده و برروی سطح آب با عملکردی کاملا مستقلانه محیطی پایدار و پاک و سبز را برای مهمانان و ساکنان خود، فراهم آورد. ساکنانی که احتمالا هرگز نباید این هتل را ترک کنند!

   این طرح که معماری آن از صدف ها الهام گرفته شده است، از یک سیستم ویژه ی تحمل بار برخوردار است که با توزیع مناسب وزن آن را دربرابر زمین لرزه ها مقاوم می کند، در حالی که چارچوبهای از پیش ساخته شده امکان ساختن سریع و ساده این ساختمان صدفی شکل را فراهم خواهد آورد.

   باغهای داخلی این ساختمان ها با ایجاد فضای گلخانه ای و ذخیره کافی نور روز به منظور مصرف در اتاق های این هتل، مناظر شگفت انگیزی را برای ساکنین به وجود می آورد.

   براساس گزارش گیزمگ، جدا از ویژگی های سبز این هتل، به نظر می آید طراحی شگفت انگیز آن از فیلم های علمی تخیلی گرفته شده است. "رمی استدیو" این طرح را با همکاری اتحادیه بین المللی معماری و به عنوان بخشی از برنامه "برای بقا در هنگام فجایع طبیعی" ارائه کرده است.::
:: برچسب‌ها: علمی , جالب , هتل ,
نویسنده : خلیل زارعی
تاریخ : یکشنبه 24 بهمن 1395
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات